مدیریت دانش کسب و کار

بیزینس نالج چیست؟

{Knowledge Is Power} این جمله تاریخ انقضا ندارد. در دنیای مدرن دانش و آگاهی حرف اول را می‌زند. اگر نگاهی به بزرگترین برندهای دنیا بیندازیم نشانه‌های آشکار دانش و آگاهی و تخصص را خواهیم دید. از اپل در عرصه‌ی تکنولوژی گرفته تا بی‌ام‌و در دنیای خودرو و یا برند گوچی در عرصه‌ی مد و همچنین مایکروسافت، نتفلیکس و هر برندی که به ذهن شما می‌رسد در وهله‌‌ی اول با دانش و تخصص به این جایی که هستند رسیده‌اند.

دنیای امروز دنیای کسب و کارها و استارتاپ‌ها است. روزانه صدها و هزارها کسب و کار جدید شروع به کار می‌کنند. کسب و کارهای نوپایی که سعی می‌کنند راه خودشان را پیدا کنند و به نحوی تخصص و داشته‌های خود را به جهان ارائه کنند. خدمات خود را گسترش دهند و یا محصولات خودشان را به فروش برسانند و مهم‌تر از همه کسب درآمد کنند. از این میان تعداد زیادی شکست می‌خورند و تعدادی هم هم به موفقیت‌های فوق‌العاده دست پیدا می‌کنند.  دلیل این شکست‌ها چیست؟ و مهم‌تر از آن دلیل این موفقیت‌ها چیست؟

دانش کسب و کار، اولین و مهم‌ترین قدم!

کسب و کار یک علم است. ورود به دنیای کسب و کار با روش‌های قدیمی و منقضی شده هیچ نتیجه‌ی مثبتی نخواهد داشت. دلیل شکست اکثر کسب و کارهای نوپا دقیقا همین است. آن‌ها دانش کسب و کار ندارند. نمی‌دانند چگونه کسب و کار خود را راه بیندازند، چگونه رشد کنند و گسترش پیدا کنند، چگونه مشکلات و موانع را از سر راه خود بردارند و چگونه وارد بازار شوند و با مشتریان و مخاطبان و سایر کسب و کارها در ارتباط و تعامل باشند.

اما صبر کنید!! دلیل موفقیت کسب و کارها هم به همین موضوع برمی‌گردد. استیو جابز را که می‌شناسید؟! او در تمام عمرش یک خط کد هم ننوشته اما یکی از بزرگترین مجموعه‌های تکنولوژی و نرم‌افزاری جهان زیر نظر او رشد کرد و حالا باارزش‌ترین برند در جهان است. او می‌دانست چگونه مجموعه‌اش را مدیریت کند. چگونه به بهترین نحو ممکن با مجموعه و مشتریانش تعامل داشته باشد. چگونه با سایر کسب و کارها در ارتباط باشد و چه روش‌هایی را برای رشد کسب و کارش به کار ببندد.

دانش کسب و کار اولین و مهم‌ترین قدم هر کسب و کاری است. اینکه شما از چم و خم کار اطلاع داشته باشید مهم‌ترین قدم است. مدیران موفق کسانی هستند که در درجه‌ی اول با دنیای کسب و کار آشنا باشند و از ابتدا کسب و کارشان را به صورت هدفمند مدیریت کنند. اما خود این مسئله اولین دغدغه و سوال کارآفرینان و مدیران است. چگونه با اصول و تکنیک‌های مدیریت کسب و کار آشنا شویم و حرفه‌ای‌تر شویم؟ چگونه مدیریت هدفمند را وارد کسب و کار خود کنیم؟ چگونه تکنیک‌ها و ایده‌های جدید را پیاده کنیم؟ چگونه بیشتر فروش کنیم؟ چگونه سرمایه جذب کنیم؟ و صدها سوال دیگر.

بیزینس نالج جواب تمام این سوال‌ها است. بزرگترین و تخصصی‌ترین مرجع کارآفرینی و استارتاپی در کشور که دروازه‌ی ورود مدیران موفق به دنیای کسب و کار است.

با بیزینس نالج بیشتر آشنا شوید.

اکوسیستم استارتاپی ایران روز به روز در حال گسترش است و کسب و کارهای نوپا در حیطه‌های مختلف علمی، فرهنگی، سرگرمی و … شروع به کار می‌کنند. تیم‌هایی پرانرژی که با هم و در کنار هم شروع به کار می‌کنند. بیزینس نالج در سال ۹۴ با هدف رشد و توسعه‌ی دانش کسب و کار و  فرهنگ کارآفرینی در حوزه‌ی استارتاپی قدم به این عرصه گذاشت.

در آن زمان کسب و کارهای تازه‌ای که با نهایت شور و انگیزه شروع می‌کردند در نهایت به دلیل عدم دانش کافی از شرایط و دنیای کسب و کار شکست می‌خوردند. بازاریابی در کسب و کارها به درستی انجام نمی‌گرفت. اکثر کسب و کارهای نوپا در مرحله‌ی جذب سرمایه به مشکل خورده بودند و شرکت‌های دانش‌بنیان نمی‌توانستند محصولات و خدمات‌شان را عرضه کنند. رسالت بیزینس نالج در وهله‌ی اول حذف این شکاف‌ها با شیوه‌های آموزشی صحیح بود و تا به امروز به صورت مداوم در این زمینه فعالیت دارد.

 تیم مجرب و متخصص بیزینس نالج، تولید محتوای آموزشی صوتی و تصویری برای ارتقا و رشد فرهنگ حوزه کارآفرینی را در دستور کار قرار دارد. این محتوا بیشتر در زمینه‌ی تحلیل و بررسی استارتاپ‌ها، رشد و توسعه‌های مهارت‌های فردی، آشنایی با پروسه‌ها و فرایندهای کاری، تاکتیک‌های بازاریابی و … است و بیشتر حول محور دغدغه‌های فکری و کاری مدیران و کارآفرینان باانگیزه می‌چرخد. اخبار استارتاپ‌ها پوشش داده می‌شود و چالش‌ها  و ایده‌های تازه‌تری مطرح می‌شوند. به طور خلاصه، هر آنچه که مدیران و کارآفرینان به آن نیاز دارند در این مجموعه ارائه می‌شود.

بیزینس نالج چه خدماتی را ارائه می‌دهد؟

بیزینس نالج، به عنوان مرجع کارافرینی و استارتاپی در کشور، خدمات مختلفی را ارائه میکند که در ادامه به صورت خلاصه بیان شده است:

 • پل ارتباطی میان کارافرینان با سایر اجزای اکوسیستم کارافرینی
 • تحلیل همه جانبه اکوسیستم استارتاپی ایران و جهان و گزارشات بین المللی
 • تولید و انتشار مقالات و محتوا در حوزه کارافرینی و استارتاپی
 • برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزشی مختلف در حوزه کارافرینی
 • خدمات تحقیقات بازار و بررسی حوزه های سرمایه گذاری و روندهای بین المللی
 • تحلیل و ارزیابی مدل و طرح کسب و کار
 • خدمات غربالگری اولیه استارتاپ ها
 • خدمات ارزیابی موشکافانه (Due Diligence) طرح ها و استارتاپ ها
 • ارزشگذاری استارتاپ ها
 • تحلیل و ارزیابی پیش بینی های مالی استارتاپ ها
 • خدمات مشاوره و منتورینگ به استارتاپ در دو بخش فنی و بیزینسی
 • مشاوره به استارتاپ ها در فرایند جذب سرمایه
 • مشاوره تخصصی در حوزه دیجیتال مارکتینگ

سخن پایانی…

مسیر موفقیت در زمینه‌ی کسب و کار همیشه با چالش‌ها و فراز و نشیب‌هایی همراه است. گذشتن از این چالش‌ها تنها و تنها با دانش کسب و کار امکان‌پذیر است. این دانش قدرتی مضاعف به شما می‌بخشد و مهارت‌های فردی و جمعی کسب و کار شما را ارتقا می‌دهد. همین الان شروع کنید و مسیر موفقیت خود را با سرعتی بیشتر و لذتی بالاتر تجربه کنید. بیزینس نالج در تمام این مسیر همراه شماست.

مجموعه بیزینس نالج با بهره گیری از تیم متخصص و با تجربه خود، آماده ارایه خدمات فوق به استارتاپ ها، مراکز رشد، شتابدهنده ها، شرکت های سرمایه گذاری، مراکز آموزشی و دانشگاهی و علاقه مندان به حوزه کارافرینی میباشد.

جهت ارتباط با این مجموعه، به صفحه تماس با ما مراجعه فرمایید.