مدیریت دانش کسب و کار

آینده پول

هنگامی که که روش پرداخت ما برای خرید و فروش چیزها تغییر کند چه اتفاقی میافتد؟ ممکن است دیگر نیازی به بانک یا صرافی نداشته باشیم؟ این ادعایی بنیادی از پول هایی رمزنگاری شده مانند بیت کوین و اتریوم است. ما هنوز به این مرحله نرسیده ایم، اما در این کلیپ هیجان انگیز، محقق پول دیجیتال، نها نارولا برایمان از افسانه ای عمومی به نام پول می گوید و آینده ای بسیار متفاوت را ترسیم میکند.

نها نارولا  (Neha Narula) دبیر Digital Currency Initiative بوده و فعالیت‌های تحقیقاتی در حوزه بلاکچین را در MIT Media Lab  انجام می‌دهد و در حال تحقیق روی کاربردهای جدید ارز دیجیتال و بلاکچین است. او یک سخنرانان و افرد تاثیرگذار در فناوری بلاکچین است.

آینده پول

نارولا  صحبت های خود را با داستانی از جامعه‌ای شروع میکند که در اوائل ۱۹۰۰ زندگی می‌کردند و «یَپ» نام داشتند و فرایند و شکل پولشان واقعا جالب بود. آنها از قرص‌هایی از سنگ آهک استفاده می‌کردند که «سنگ رای» نامیده میشد. یَپ‌ها واقعا سنگ‌های رای را جابجا نمی‌کردند یا به شکلی که ما از سکه استفاده می‌کنیم مبادله نمی‌کردند، چون سنگ‌های رای واقعا سنگین بودند. بزرگترینشان چهار تن وزن داشت. پس یَپ ها فقط ثبت می‌کردند که چه کسی مالک چه قسمتی از کدام سنگ است.

در ادامه نارولا  معتقد است که ذاتا چیزی مانند دلار یا سنگ یا سکه ارزشمند نیست. تنها دلیلی که این چیز‌ها ارزشی دارند این است که ما همگی این تصمیم را گرفته‌ایم و چون ما این تصمیم را گرفته‌ایم، آنها ارشمند شده اند. پول یعنی تبادل و معامله‌ای که ما با هم داریم. پول چیزی واقعی نیست بلکه یک داستان مشترک است که ما از ارزشش به هم می‌گوییم. پول یک افسانه عمومی بوده و این واقعا موضوعی قابل تامل و هیجان انگیز است.

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ